Шановні колеги,

презентуємо детальну інформацію про проект ARTREHUB та його діяльність українською, російською та англійською мовами. За посиланням можна завантажити всю необхідну інформацію з фото- та відео матеріалом.

Презентація немаркованого художнього конверта, оздобленого орнаментом з фрагментів робіт ветеранів і волонтерів — учасників арт-реабілітаційних занять проєкту АРТРЕХАБ

04 грудня о 14:00 з нагоди відзначення Дня Збройних сил України в Музеї пошти, що розташований за адресою вул. Андрія Шептицького 16\4, відбудеться презентація немаркованого художнього конверта, випущеного національним оператором поштового зв'язку спільно з благодійною організацією «Артрехаб».

Конверт прикрашають фрагменти робіт п'ятьох ветеранів та волонтерів — орнамент, намальований під час арт-реабілітаційних занять Артрехаб.

Мета створення конверта — першого спільного проєкту Укрпошти і благодійної організації Артрехаб — привернути увагу суспільства до проблем реабілітації ветеранів та важливості арт-терапевтичних заходів у цьому процесі.

Під час заходу відбудеться прес-брифінг керівництва Укрпошти, української художниці Zinaіdи (засновниці АРТРЕХАБу), ветеранів і волонтерів — авторів фрагментів орнаменту конверта, представників ДЗ «Госпіталь ветеранів війни «Лісова поляна».

Таймінг події:
  • 14:00 – 14:15 – welcome drink
  • 14:15 – 14:30 – прес-брифінг
  • 14:30 – 15:00 – фото, інтерв'ю, спілкування, музичний виступ
Такі заходи є дуже важливі для хлопців і дівчат, котрі повернулися з війни. Вони засвідчують про підтримку ветеранів суспільством, показують, що ми цінуємо їхній подвиг та схиляємось перед ними. А це на свій пай неабияк допомагає процесові їхньої реадаптації після фронту.

Протягом місяця в приміщенні Музею пошти діятиме виставка робіт ветеранів та волонтерів, що їх створено під час арт-реабілітаційних занять Артрехаб. Вхід у музей вільний. Режим роботи: вівторок-четвер (9.00-16.00).

Артрехаб — благодійна організація, що допомагає людині, котра опинилася в складній життєвій ситуації, в її психологічному відновленні. Артрехаб проводить арт-реабілітаційні заняття за методою художниці ZINAЇDи «Техніка червоної нитки». Нині АРТРЕХАБ працює з ветеранами й волонтерами АТО ООС, членами їхніх сімей.

Просимо акредитуватися на подію до 2 грудня 2019 року, написавши нам листа на адресу: [email protected] або зателефонувавши: +38 096 706 72 09 – к.ос. Наталя, +38 066 308 48 00 — Катерина.

Інформаційна довідка

ARTREHUB – це колективна ініціатива, покликана допомогти психологічній реабілітації людей, що опинилися в складних життєвих ситуаціях.

В основі діяльності спільноти – практика арт-реабілітації за авторським методом художниці та громадського діяча Зінаїди Кубар, що має назву «Техніка червоної нитки».

Метод створений на основі мистецьких практик художниці та базується на використанні символіки в українській культурі у поєднанні з практиками народних ремесел. Понад 10 років Зінаїда вивчала обрядові, фольклорні, декоративно-прикладні елементи української культури. Провідне місце в процесі пізнання художниці займає символіка. Вона ж є частиною її творчості. Багаторічна робота з символікою сформувала чітке розуміння, що взаємодія з сакральними архаїчними знаками в творчому процесі має цілющий вплив на внутрішній стан людини.

На основі методу «Техніка червоної нитки» створені авторські заняття, що об'єднані в два курси, розраховані на дорослу та дитячу аудиторію. Кожне заняття може проводитися як в рамках курсу, так й окремо. Заняття проводить команда, що складається з двох тренерів – психолога й художника. Попередньо вони проходять навчання за авторською програмою Зінаїди, практику та отримують сертифікат, що дає їм змогу проводити заняття за методом «Техніка червоної нитки».

Історія

Історія методу «Техніка червоної нитки» починається в родинному колі. Організовуючи творче дозвілля своїх дітей, Зінаїда будувала заняття з ними на основі своїх мистецьких практик. Реакція дітей і результат свідчили про дієвість таких занять. Тому Зінаїда звернулася до психологічного центру «Рівновага» з ініціативою авторських занять із дітьми з аутизмом. П'ять місяців нелегкої, але результативної роботи дали змогу виокремити найкращі практики.

Далі Зінаїда почала співпрацювати з Центром медико-психологічної реабілітації учасників АТО. Впродовж року щотижня вона проводила авторські заняття з військовими. Поряд із роботою в центрі продовжувала роботу з дітьми – пацієнтами Інституту нефрології НАН України, що перебували на тривалому лікуванні.

Завдяки цій практиці сформувався цілісний метод арт-реабілітації, а серія занять на його основі була об'єднана в послідовний курс. Згодом за авторською програмою розпочалася підготовка команди тренерів.

Знайомство з однодумцями та бажання поширювати арт-реабілітаційну роботу, особливо в напрямку занять із ветеранами АТО, привело до створення благодійної організації ARTREHUB.

Цілі АРТРЕХАБУ:

  1. Сприяти максимально ефективній реабілітації учасників бойових дій.
  2. Розвивати арт-реабілітацію в Україні.
  3. Залучати та використовувати світові практики з арт-реабілітації.
  4. Поширювати метод «Техніка червоної нитки».
  5. Популяризувати українську культуру.