Художниця ZINAЇDA взяла участь в проекті центру психологічної допомоги «Рівновага» «Это поразительно быть мной»

7 листопада о 16:00 в «Музеї однієї вулиці» (Андріївський узвіз 2Б) відбудеться відкриття виставки картин, написаних дітьми з особливими потребами разом з українськими художниками.

Проект створений з метою привернути увагу до проблем дітей з особливими потребами та методів роботи з ними. В рамках роботи художник та дитина малювали одночасно на різних полотнах: тему та кольори картини обирала дитина, а художник слідував за її уявою, повторюючи картину на своєму полотні й оформлюючи її в закінчений образ.

Ідея спільного малювання створена за принципами роботи з дітьми з особливими потребами – спостерігаємо, приєднуємося, слідуємо, розвиваємо. Саме такий спосіб роботи є набагато результативніший в розвитку індивідуального потенціалу дитини, вважають фахівці центру «Рівновага».

«Ми писали наші картини разом – діти з аутизмом і художники. У нас не було мети вчити один одного. Ми прокладали шлях до розуміння і любові. До розуміння того, що наші особливості можуть бути нашими сильними сторонами, і не треба нас ламати, дресирувати чи вбудовувати в систему» - так прокоментувала ідею проекту провідний фахівець центру «Рівновага» кандидат психологічних наук, психолог, психотерапевт Оксана Шльонська.

«Для художника це дуже цінний досвід, адже діти з особливими потребами заглиблені в свій внутрішній світ, і саме спільна творчість допомагає його відчути та зрозуміти. Відбувається своєрідне єднання світів, що допомагає, в першу чергу, дитині. Вона бачить віддзеркалення свого світу в іншій картині, і це дає змогу розширити його межі чи навіть вийти назовні. Цей проект – гарний приклад для нашого суспільства як комунікувати та відчувати не тільки особливих дітей, а й один одного» - ділиться враженнями українська художниця ZІNAЇDA.

Також до проекту долучилися художник, дитячий письменник Віталій Кириченко, художниця Олеся Рибченко, студенти національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Виставка триватиме з 05 по 25 листопада 2019 року у виставковому залі «Музею однієї вулиці» за адресою Андріївський узвіз 2Б. Години роботи музею: з 12:00 до 19:00 щоденно.

Для акредитації просимо писати нам на адресу [email protected] або телефонувати за номером: +380 (66) 308 48 00
Учасники арт-реабілітаційних занять
Підписатися на новини
© 2018 ArtReHub